Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak daleko je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak właściwie je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na własne dobre ubarwienie, dość często chciane są do upraw w codziennych zbiornikach. Oczywiście jak nowe zwierzęta, które chcemy na prostych pupili, no i rybki potrzebują specyficznych powodów do jedzenia dobrej wytrzymałości i zdrowia.

Niezmiernie istotnym jest, aby umożliwić im jako najkorzystniejsze warunki do rozwoju – dzięki temuż będziemy potrafili bawić się widokiem pięknych rybek. Co niezbędne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom odpowiednie warunki do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to media bardzo niebezpieczne – wymagają one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i wchodzą w sen bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego człowieka przeznaczyć co najmniej 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta podnosi się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba mężczyzn jest mocniejsza, akwarium powinno być co najmniej 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, zatem w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w możliwościach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było zwykłe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, należącymi do unii ryb labiryntowych, a więc oznacza, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z treści. Możemy stwierdzić, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik musi być dokładnie zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Posiada wtedy i kolejną zaletę – chroni ryby przed za dużym wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w codziennej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto zbudować na kilka roślin, jakie będą grały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy inne elementy podłoża, jak skały w głębszym kolorze. Da nam więc silne warunki do uwadze tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie winno stanowić za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na dowód z glonów). Należy także wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrwalenia jej właściwej form.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments