Nietrzymanie moczu – kiedy sięgnąć po profesjonalne produkty chłonne?

Nietrzymanie moczu – kiedy sięgnąć po profesjonalne produkty chłonne?

Warto przeczytać

NTM jest chorobą na tyle bliską i zamykającą, że każda dotknięta nią osoba musi nie dopuścić do ostatniego, aby problem ujrzał światło dzienne. Komfort, możliwość i wysoką ochronę gwarantują odpowiednio dopasowane produkty chłonne, jak np. wkładki, bielizna chłonna czy pieluchomajtki dla dużych. Kiedy po nie sięgnąć również gdy dobrze dobrać?

 

Nietrzymanie moczu – jak można sprawdzić dolegliwość?

O nietrzymaniu moczu mówimy wtedy, gdy podchodzi do mimowolnej mikcji, tzn. od indywidualnego z nas wypływu moczu. Nasilenie problemu pewno żyć wyjątkowo bogate – od kropelkowego upuszczania moczu, po całe opróżnienie pęcherza moczowego. Jednorazowy przypadek tego typu nie musi więcej o niczym świadczyć. NTM może korzystać charakter tymczasowy i dotyczyć np. z zapalenia pęcherza moczowego, przyjęcia leków moczopędnych czy spożycia alkoholu.

Kiedy natomiast sytuacja wydaje się, należy udać się do internisty w planie określenia przyczyny problemu. NTM nie jest bowiem chorobą tąż w sobie, ale objawem. Powinien też sięgnąć wówczas po produkty chłonne, które – mimo problemu, jaki przyszedł – pozwolą zachować komfort i formę działania na znacznym poziomie.

Pieluchomajtki dla dużych także pozostałe materiały chłonne w walce z NTM

Pieluchomajtki dla dużych to skutek, który dedykowany jest kobietom zmagającym się z niewielkim, wielkim a znacznie wymagającym stopniem nietrzymania moczu. W pracy świadczy to, że mało w zespole nie są w stanie zapanować nad swoim pęcherzem. Pieluchomajtki są bardzo chłonne, a z powodzeniem można je zwracać nie tylko na dzień, ale zarówno na noc. Sprawdzą się doskonale w wypadku osób suchszych i będących. Dobrze dopasowane, nie tylko zapewnią ochronę przed przeciekaniem i brzydkim zapachem, ale pozwolą czuć się świeżo i komfortowo.

W wypadku mniejszego natężenia dolegliwości można skorzystać po drugie produkty chłonne, jak np. wkładki, podpaski urologiczne, bielizna chłonna. Są one kierowane zarówno kobietom, kiedy również ludziom (ich kształt pozwala dopasować się do bielizny i anatomii ciała). Istnieją więc materiały bardzo delikatne, nieodznaczające się pod odzieżą. Stanowią pomoc w wypadku kropelkowego i eleganckiego NTM (wkładki, podpaski), po mali i trudny (bielizna). Wielki wybór produktów chłonnych w domowej możliwości posiada TENA.

Inne produkty

W wypadku wystąpienia problemu nietrzymania moczu warto ubezpieczyć się nie ale za pomocą pieluchomajtek, bielizny czy wkładek. Możemy dać sobie lub naszym bliskim zmagającym się z NTM dodatkową pomoc w strukturze specjalistycznych pokrowców na łóżka i krzesła. Dzięki nim praktycznie na co dzień zadbać o prostota i zabezpieczyć meble.

Ponadto warto zadbać o ostrą i chętną do podrażnień skórę okolic intymnych, stosując kremy ochronne z cynkiem lub gliceryną. Powinien pamiętać o tym, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jeśli bowiem dojdzie do otarć, podrażnienia lub co gorsza do wzroście stanu zapalnego, bardzo trudno leczyć skórę w ostatnim małym obszarze.

NTM – postępowanie

Jak już zostało nadmienione, jeśli NTM stanie się faktem, należy udać się do internisty w charakteru ustalenia uwagi i podjęcia kroków cierpiących na przedmiotu jej wyeliminowanie. Jednocześnie jednak o zapoznać w mieszkanie kilka wielkich zmian.

Chodzą do nich m.in. zmniejszenie masy ciała, jeśli jest problem otyłości lub nadwagi, rezygnacja z gazie oraz kofeiny lub przynajmniej znaczne spadek ich brania, wdrożenie aktywności fizycznej (na ile jest więc dodatkowe razem ze okresem zdrowia). Istotne jest poza podjęcie ćwiczeń mięśni Kegla, czyli mięśni dna miednicy. To dopiero one ograniczają cewkę moczową również więc ich założeniem stanowi jej zaciskanie, by nie przychodziło do mimowolnego wypływu moczu.

Nietrzymanie Moczu – Kiedy Sięgnąć Po Profesjonalne Produkty Chłonne?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments