Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W wypadku wielu spośród nas zima jest powszechnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie motywują do prac fizycznej. Nie poruszając już nawet o zwykłym ruchu na nowoczesnym powietrzu… Co więcej, w terminie zimowym często przywiązujemy mniejszą wagę nie właśnie do pamiętania o kondycję fizyczną, lecz i do kształtu swej skóry. Na szczęście wiosna jest znakomitym czasem na to, aby powrócić do strategii i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich możliwościach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w terminie zimowym, może liczyć różny przebieg. Wiele zależy tutaj także od typie problemów skórnych, kiedy również pełnej kondycji organizmu i indywidualnych predyspozycji osoby korzystającej spośród pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich sytuacjach warto także przedstawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można skorzystać z niewielu odmiennych zabiegów, bo ich działanie mogłoby wywołać do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która zezwoli na odbudowanie kondycji skóry po sezonie zimowym? Najodpowiedniejszym podejściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Jak już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czyli to trafny gatunek a ewentualnie ważna je skonstruować w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych zabiegów jest niewątpliwie duży.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Że byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w terminie wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a także bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Gdy tylko nie jest własnych przeciwwskazań do danych kuracji, wynikających np. z swego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo skutecznych metod. Do najczęstszych braków w ostatnim poziomie zalicza się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego zakończenia bierze się innego rodzaju kwasy, które, w zależności od sposobie i poziomu zaawansowania problemów skórnych, mogą mieć słabsze czy wyższe stężenie. Peeling chemiczny pozwoli nie wyłącznie na zdjęcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i wzmacnia rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń odnosi się szpatułki emitującej ultradźwięki. Ważna ją spełnić chociażby w wypadku cery naczyniowej i delikatnej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się doskonale jako zabieg przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie właśnie oczyszcza obszar poddawany kuracji, lecz też poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technika sprawdza się także w kuracjach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, kiedy dodatkowo w terapiach, których zamiarem jest pełna poprawa wyglądu cery. Braki tego standardu idą na zmniejszenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z działu medycyny estetycznej, która liczy na prawdziwym zawarciu w rolę wybranego preparatu ze składnikami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną spośród jej ostatecznych zalet jest wtedy możliwość dostosowania procedury zabiegowej do własnego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa sprawdza się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z dziedziny ciała, szczególnie narażonych na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych w terminie zimowym, są dłonie. To tak na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli to borykamy się z punktem wysuszonej i uszkodzonej skóry w przestrzeniach dłoni, korzystnym podejściem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są używane w terminie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego regionu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments