Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak kluczowe w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – dlaczego są tak cenne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy są duże miejsce w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ właśnie na ich treści możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy korzystają podobne objawy, tylko mogące być wynikiem np. choroby lub innej choroby, nie mającej nic zgodnego z niebezpiecznym wirusem.

Właśnie do szpitala mogą trafić, jednak zarówno osoby chore kiedy także te z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego szczególne miejsce jest działanie jak najwyższej sumy testów, zarówno tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są proste w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i raport z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do tego dana istnieje jeszcze instrukcja i diluent (1-2 gry na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na granice wykrycia przeciwciał IgM w momencie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co daje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W zakresie skuteczności działania testów przekonuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie efekty nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa istnieje od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne aktualnie na placu to wyjątkowe i najważniejsze narzędzie zezwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które zajmowały kontakt z chorymi lub nosicielami na decydujące znaczenia jeżeli należy o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na wszelkim świecie, w współczesnym zarówno w Polsce. Wyniki testów są na końcu łatwo dostępne, by móc wdrożyć postępowanie noszące na celu odizolowanie osób potencjalnie chorych lub będących kontakt z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu powtarzania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments