{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w awaryjnych sytuacjach może nam ogromnie ułatwić życie. W jaki sposób zbudować pozytywną historię kredytową? O jakich sprawach warto pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega historia kredytowa. Pod tym terminem kryje się nasza historia związana z braniem kredytów a także zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie tworzy naszą przeszłość kredytową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli mamy zamiar składać w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka spłaconych już pożyczek lub parę informacji na temat zakupów ratalnych spłaconych w określonym terminie. W sytuacji osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na uzyskanie kredytu w banku znacznie się zwiększa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich sytuacji głównym problemem staje się brak informacji, dzięki którym bank może ocenić wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych powodów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla placówek bankowych niezbyt wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments